Mumio - działanie i zastosowanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 08 sierpnia 2009 16:22


Mumio - to prastary balsam, to "sok" ze skal, nazywany, "krwią gór'1. Znali ten środek i wysoko cenili znakomici starożytni lekarze - Arystoteles i Avicenna. Można go zdobyć w trudno dostępnych skałach, na wysokości 3-5 tyś. m npm. W pieczarach, w postaci nacieków z rozpadlin skal. Przeciwwskazań, co do przyjmowania mumijo w prawidłowych dawkach nie stwierdzono. Mumijo charakteryzuje się właściwościami obronno-adaptacyjnymi, wpiywa wzmacniająco na organizm, dodaje sil i przywraca utraconą energię,

 • Dawkowanie: Niezbędna ilość mumijo do jednorazowego zażycia zależy od wagi ciała i wynosi od Q,2-0,5g. W czasie zażywania mumijo należy prawidłowo się odżywiać - jeść produkty bogate w białko i zawierające dużo witamin.
 • Roztwór: W szklance przegotowanej letniej wody rozpuścić pięciogramowy pakiet mumijo, rozmieszać, wlać do czystej butelki i wstawić do lodówki. Na pól szklanki cieplej wody lub mleka dać łyżeczkę miodu i dwie łyżeczki roztworu mumijo. Rozmieszać, pić rano i wieczorem. Po skończeniu tej porcji roztworu zrobić pięciodniową przerwę.
 • Maść: W 10g destylowanej, cieplej, wody rozpuścić 5g mumijo, dodać lOg wodnej lanoliny, wymieszać, dodać 40g świeżego miąższu aloesu oraz 30g wazeliny bornej, jeszcze raz wymieszać i przełożyć do szklanego pojemniczka. Przechowywać w lodówce. Działanie:
 1. Wrzody żolądka i dwunastnicy - , choroby przewodu pokarmowego, dróg moczowych (przy zatrzymywaniu moczu), przy zapaleniu jelita grubego, nieżytach żołądka - należy zażywać dwa razy dziennie po 0,2-0,5g (rano na czczo, wieczorem przed snem), jeden cykl leczenia trwa 25-28 dni. Przy zaniedbanym stadium choroby należy, po pięciodniowej przerwie, powtórzyć cykl przyjmując po 10-25g mumijo. W okresie leczenia chorób wrzodowych i przewodu pokarmowego należy zachować dietę i umiarkowanie w jedzeniu.

 2. Hemoroidy - , choroby- przyjmować dwa razy dziennie (na czczo i przed snem) po 0,2-0,5g.
  Złamanie kości i stawów, rany klatki piersiowej, zwichnięcia stłuczenia, nadwyrężenie mięśni - zażywać po 0,2-0,5g mumijo. Należy także na porażone miejsce, po zdjęciu gipsu, stosować maść z mumijo. Cykl leczenia trwa 25-28 dni. Przy ciężkich formach choroby należy zastosować do trzech cykli, oczywiście z pięciodniową przerwą. Maść stosować przez cały czas,
 3. Kostna tuberkuloza (gruźlica), choroby stawów biodrowych i kolanowych, choroby kręgosłupa - przyjmować po 0,2-0,5g dwa razy dziennie w ciągu 21-25 dni, Po przerwie pięciodniowej powtórzyć. Niezbędna ilość mumijo 10-25g.
 4. Zakrzepowe zapalenie żył (także żyt nóg), czyli żylaki - przyjmować raz dziennie po 0,2-0,3 g mumijo przez 20-25 dni, z pięciodniową przerwą między cyklami leczenia, Znacznie zmniejsza się ból.
 5. Ropne, zapalne, zainfekowane rany, oparzenia, ropne wrzody - należy smarować 10% roztworem mumijo i jednocześnie zażywać po 0,2-0,5g dwa razy dziennie. Wpływa to na zmniejszenie bólu, przeciwdziała powstawaniu nowych stanów zapalnych oraz przyspiesza gojenie się ran.
 6. Krwotoki z płuc - zażywać po 0,2-0,5g mumijo, razem z syropem np. wiśniowym lub morelowym, 2-3 razy dziennie, wieczorem koniecznie przed snem. Niezbędne są 3-4 cykle leczenia po 25 dni z dziesięciodniowymi przerwami,
 7. Alergie, katary, nieżyty górnych dróg oddechowych, kichanie, anginy - przyjmować rano i wieczorem po 0,2-0,5g, razem z mlekiem i miodem. Przy anginie płukać gardło 10% roztworem mumijo. Niezbędne są nawet i trzy cykle leczenia, w zależności od zaawansowania choroby. Jeden cykl trwa 25-28 dni z pięciodniową przerwą.
 8. Astma bronchialna - po 0,2-0,5g dwa razy dziennie (na czczo i przed snem). Cykl leczenia trwa 25-28 dni. W zależności od stanu choroby mogą być niezbędne i trzy cykle leczenia z pięciodniową przerwą.
 9. Choroby kobiece, uszkodzenia tkanek kobiecych organów płciowych (tkanki pochwy i szyjki macicy) i inne stany zapalne - na chore miejsca przykładać waciki nasączone 4% roztworem mumijo. Cykl leczenia trwa dwa - trzy tygodnie, po czym, w razie potrzeby, można go, po dziesięciodniowej przerwie, powtórzyć. Ponadto wskazane jest zażywać raz dziennie, po 0,2-0,5g, mumijo, co znacznie skraca leczenie. Najlepiej okłady stosować na noc. Po 5-7 dniach rany oczyszczają się. Przestrzegać higieny.
 10. Bezpłodność u kobiet i mężczyzn, wzmocnienie płciowych funkcji mężczyzny (słabe nasienie) - przyjmować po 0,2-0,5 g z sokiem z marchwi lub z czarnej jagody po dwa razy dziennie. Cykl leczenia trwa 25-28 dni z pięciodniową przerwą. Wzmocnienie prawidłowych funkcji płciowych zauważalne jest po 6-7 dniach. Wskazane jest jedzenie dużej ilości kiełków pszenicy i zażywanie witaminy E.
 11. Choroby narządów ruchu, zapalenie korzonków nerwowych, nerwobóle - w ciągu 20 dni należy wcierać przez 5-6 minut w chore miejsca 8-10% roztwór mumijo, przy jednoczesnym zażywaniu po 0,2-0,5g mumijo z mlekiem i miodem. Ustalono, że przy wcieraniu mumijo i lekkim masażu obniża się zapalenie mięśni, zanika, bo! I niepokój, Zażywać dodatkowo duże ilości magnezu i wit. B.
 12. Parodontoza (dziąseł i przyzębia) - przyjmować po 0,2-0,5g mumijo, dwa razy dziennie, w ciągu 25 dni, z mlekiem i miodem. Jednocześnie, po posiłkach, płukać usta 5% roztworem wodnym mumijo. Na noc robić okłady z 5% roztworu, a także, po płukaniu, masować dziąsła palcem.
 13. Egzemy, grzybice, zwyrodnienia kończyn - należy wygrzać chore miejsca w parze wodnej, a następnie natrzeć maścią z mumijo. Choroby te wymagają bardzo regularnego, często powtarzanego leczenia. Skuteczność- 60% wyleczeń.
 14. Wrzody, ropne wągry na twarzy i ciele - 10% roztworem wodnym mumijo nacierać czystą, umytą skórę twarzy, przy jednoczesnym zażywaniu po 0,2-0,5g dwa razy dziennie, w ciągu 2$ dni, Koniecznie cykl powtórzyć po dziesięciodniowej przerwie, Dodatkowo stosować napary z rumianku i okłady z propolisu.
 15. Bóle w stawach, odkładanie się soli mineralnych - nacierać na noc, przez 10-15 minut, chore miejsca maścią z mumijo i jednocześnie zażywać po 0,2-0,5g mumijo dwa razy dziennie przez 25 dni. Kurację powtórzyć po pięciodniowej przewie się. Nie wolno jeść szczawiu i rabarbaru!
 16. Zapalenie zatok, zapalenie zatoki czołowej - do 10% roztworu mumijo dodać 5 miligramów gliceryny i zakrapiać do nosa trzy razy dziennie po 3-4 krople przy jednoczesnym zażywaniu po0,2-0,5g dwa razy dziennie. Używać tylko chusteczek jednorazowych. Chronić głowę przed zimnem.
 17. W czasie epidemii grypy zażywać profilaktycznie po 0,2g mumijo dwa razy dziennie.

Uwaga!


Zachować idealną higienę w czasie leczenia. Alkohol wykluczony!

Zmieniony: piątek, 20 lipca 2012 20:48